Skuteczna walka z „pajączkami”

Arachnofobia to strach przed pająkami i odczuwa ją bardzo dużo osób, jednakże jest jeszcze jedno schorzenie które związane jest z tymi stworzeniami i dotyczy równie licznej jak i nie większej liczby osób. Choroba ta dotyczy dziedziny dermatologicznej i polega na tym, że pacjent który się z nią zmaga ma znacznie większe predyspozycje do pękania drobnych naczynek na twarzy oraz na nogach. Takie drobne naczynka krwionośne, które prześwitują przez skórę nie wyglądają zbyt elegancko i stanowią ważny argument na umówienie się do specjalistycznego gabinetu w którym przyjmuje kosmetyczka Wrocław.

Dolegliwość ta jest tym bardziej uciążliwa ponieważ nie jesteśmy w stanie usnąć popękanych naczynek za pomocą tylko kuracji zewnętrznej na którą składa się zastosowanie kosmetyku. Nawet wysokiej jakości pochodzące z apteki kosmetyki są nieskuteczne, ich efekt polega na tym, że jedynie wspomagają zapobieganie nowych „pajączków”. Tak więc jeśli już podejmujemy decyzje, iż będziemy leczyć tą dolegliwość to powinniśmy nabyć taki krem i regularnie go stosować. Dodatkowo aby efekty nas zadowoliły, trzeba także zmienić coś w naszym jadłospisie. Zaczerwienienia zmniejszą się jeśli postaramy się wykluczyć z pożywienia składniki ostre, pikantne oraz używki takie jak kawa a zwiększymy ilość spożywanych owoców oraz warzyw.

Zastosowanie się do powyższych zaleceń sprawi, że zmiany te się nie pogłębią, jednak żeby zlikwidować to co już znajduje się na naszej skórze trzeba wybrać się na specjalny zabieg, który wykona profesjonalny salon kosmetyczny (Wrocław – swiaturody.com/wroclaw,kosmetyczka,9.html). Jest kilka rodzai kuracji, które powodują zamykanie popękanych naczyń, na przykład zabieg z wykorzystaniem półprzewodnikowego laseru diodowego – VEON. Polega on na tym, że urządzenie to przesyła fale odpowiedniej długości do chorego naczynka i następuje całkowita koagulacja. Takie laserowe zamykanie naczynek pozwala podczas jednego zabiegu usunąć drobne pojedyncze naczynka. Niemniej jednak kiedy „pajączków” jest więcej należy wykonać sesje te kilkakrotnie, aczkolwiek zanim kosmetyczka zabierze nas na pierwszy zabieg najpierw przeprowadzi z nami dokładny wywiad, aby uniknąć powikłań. Przeciwwskazania to: cukrzyca, inne choroby skóry, kłopoty z sercem, hemofilia oraz intensywna opalenizna.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>