Depilacja ciała w salonie kosmetycznym

Okres urlopowy jest czasem, w którym każda kobieta chce się prezentować możliwie najlepiej. Jednym z elementów bezsprzecznie wpływających na wygląd jest gładka skóra. Aby taka była należy dbać o jej regularną depilację. Może się okazać to szczególnie uciążliwe podczas urlopu, dlatego też dobrym pomysłem jest trwalsza depilacja w salonie kosmetycznym.

Właściwie każdy dobry salon kosmetyczny ma w swojej ofercie zabiegi umożliwiające depilację wybranych przez klientkę partii ciała. Ważne jest, aby zdecydować się na tą, która umożliwi perfekcyjne usunięcie zbędnych włosków i będzie odpowiednia dla potrzeb klientki. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w salonach w Białymstoku kosmetyczka z chęcią podpowie, który sposób depilacji będzie w danym przypadku najskuteczniejszy. Wszystko zależy od preferencji, progu bólu oraz zasobności portfela klientki. Ceny poszczególnych zabiegów mogą się różnić w salonach. Warto wcześniej je porównać. Kosmetyczka Białystok Świat Urody będzie jak najbardziej adekwatny do porównania cen i zabiegów w Białymstoku.

Depilacja laserowa – czyli taka, która umożliwia pozbycie się włosków z wybranej partii ciała na stałe. Oczywiście, aby tak się stało konieczne jest wykonane serii zabiegów, przy czym nie powinno się ich powtarzać wcześniej niż po czterech tygodniach od momentu wykonania pierwszego z nich. Depilacja laserowa nie jest zabiegiem, który może być wykonany u każdego, istnieją pewne przeciwwskazania (ciąża, choroby skóry), ponadto taki sposób depilacji jest skuteczny tylko w przypadku osób o ciemnych włosach – zabiegi wykonane u osób z włosami blond, siwymi czy rudymi, nie przyniosą satysfakcjonującego rezultatu. Zaletą depilacji laserowej jest fakt, że dzięki niej można usuwać włoski z każdej partii ciała: łydek, ud, pach, a także strefy bikini. Ceny zabiegów w salonach kosmetycznych są zróżnicowane, istotny wpływ ma to jak duża jest depilowana partia ciała.

Depilacja woskiem – mniej skuteczna od depilacji laserowej, jednakże dająca dużo lepszy efekt, niż samodzielne usuwanie włosków w domowym zaciszu. Podczas tego rodzaju depilacji kosmetyczka nakłada ciepły (ale nie gorący) wosk na wybraną przez klientkę partię ciała, następnie przykleja do niego kawałek materiału i wyrywa włoski (w kierunku pod włos). Czynność tę powtarza aż do momentu usunięcia całego zbędnego owłosienia. Włoski są wyrywane wraz z cebulkami, co sprawia, że odrastają dużo wolniej niż po zgoleniu ich maszynką. Co więcej, z czasem nowe włoski stają się coraz słabsze i mniej widoczne.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>